Hrvati bolji od Poljaka

Prijateljski rukometni susret

U sklopu priprema za olimpijski turnir u Pekingu rukometna selekcija Hrvatske odigrala je prijateljski meč sa ekipom Poljske koji je riješila u svoju korist sa 25:22. Iako je rezultat bio u drugom planu selektor Lino Červar može biti zadovoljan razvojem događanja, a posebno ga može radovatio činjenica da su se Mirza Džomba i Pero Metličić potpuno oporavili od povreda.

Hrvatska je dobro otvorila meč, povela sa 4:1, a tri gola razlike bilo je i nakon prvih 20 minuta igre. Na početku drugog Lacković je pogodio za 15:10, ali se gosti nisu predavali, šta više, u 49. minutu imali su samo minus jedan (18:19).
No, tada je Hrvatska “dodala gas”, a Duvnjak i Vori riješili su dileme moko pobjednika.