Kapisoda udario gledatelja
Petar Kapisoda

RK Čapljina - RK Bosna LO 33:36

SportSport.ba, foto: A. Berbić

Mlada i borbena ekipa Čapljine pružila je dobar otpor prvaku BiH, te bila na pragu velikog iznenađenja i pobjede pred malobrojnom domaćom publikom. Agresivna i motivisana igra dala je rezultata, pa su Čapljinci na kraju prvog poluvremena imali rezultatsku prednost, a tek u 52. minuti, Bosna LO uspjeva napraviti preokret i otići na prednost od tri gola koju su uspjeli zadržati do kraja susreta.

Loša igra rezultirala je nervozom na parketu, a živce je prvi izgubio crnogorski reprezentativac Petar Kapisoda koji je pri izlasku iz dvorane udario domaćeg navijača šakom u glavu, nakon čega je došlo i do intervencije obezbjeđenja i policije.

Zbog nemilih scena, Kapisodi prijeti suspenzija, a zahvaljujući pobjedi na gostujućem terenu Bosna LO je još jedan korak bliže odbrani titule prvaka BiH.

U derbiju 16. kola u Doboju pobjeda je pripala Slogi koja je nadigrala Izviđač iz Ljubuškog rezultatom 37:33. Ostale utakmice igraju se u subotu.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

ČAPLJINA – BOSNA LO 33:36 (20:19).

Gradska sportska dvorana u Čapljini. Gledaoca 500. Sudije: Zdenko Božić i Berislav Slipac (obojica iz Novog Travnika). Delegat: Mileta Kekić. Sedmerci: Čapljina 3 (3), Bosna LO 8 (6). Isključenja: Čapljina 2 minuta, Bosna LO 8 minuta.

ČAPLJINA: Đudurović (8 odbrana), Jurković (8 odbrana, 1 sedmerac), Krezić, Sabljić 9, Kolovrat 9, Prskalo 6, Ostojić, Suton 8 (3), Pjevac, Dedić, Pehar, Čuljak, Bartolović 1. Trener: Dragan Suton.

BOSNA LO: Grahovac, Martinović 6, Čačić 5, Pucelj, Stevanović 2, Jaškić 6 (2), Stojanović 4 (2), Toromanović 4, Šabanović (19 odbrana), Omerčević 2, Jonovski, Divković, Jahić 3, Kapisoda 4 (2). Trener: Gregor Cvijič.