Titula za Garciju

Slavlje Francuskinje

Caroline Garcia trijumfovala je na turniru na Mallorci.

Ona je u finalnom susretu savladala Letonku Anastasiju Sevastovu sa 2:0 u setovima (6:3, 6:4).

Bio je to prvi međusobni duel ove dvije teniserke.

Prvi set riješen je nakon 40 minuta uzbudljive igre. Najprije je Sevastova na "startu" brejknula Francuskinju, ali je potom dopustila rivalki da osvoji tri gema u nizu. Uspjela je Letonka da dođe do izjednačenja (3:3), međutim, do kraja seta nije osvojila niti gem.

U drugoj dionici Sevastova se dobro držala do rezultata 2:2, a onda joj je Garcia oduzela servis i u maniru iskusnih igračica rutinski privela meč kraju.