Francuski "snajperista" danas nije imao pravu konkurenciju

Nova pobjeda Martina Fourcadea

Nakon što je jučer slavio u sprintu na 10 kilometara, sjajni francuski biatlonac Martin Fourcade, trijumfovao je i danas u disciplini masovni start na 15 kilometara u utrci koja je održana u Oberhofu.

Francuz je demonstrirao svu svoju moć, a utrku je okončao bez ijednog promašaja prilikom gađanja. Iako je u posljednjoj seriji gađanja puhao jak vjetar Francuz je iskusno sačekao poslije tri uspješna hica, dok su drugi griješili, a potom je uspješno pogodio i dvije preostale mete u posljednoj seriji.

Fourcade je prvo mjesto osvojio vremenom 44:52.00, a Anton Shipulin koji je završio kao drugi za njim je kasnio 13.10 sekundi. Ipak, za razliku od Fourcade, Rus je u svakoj seriji imao po jedan promašaj, što zvuči gotovo nevjerovatno. Upravo ovam podatku čuudio se današnji pobjednik kada mu je Rus nakon prolaska kroz ciljnu ravninu rekao da je imao četiri promašaja.

Treće mjesto pripalo je još jednom Rusu, Dmitryju Malyshku, koji je za pobjednikom zaostao 30.70 sekundi uz tri promašaja.

Johannes Thingnes Boe završio je na 14. mjestu, dok je legendarni Ole Einar Bjoerndalen, koji je jučer bio drugi u sprintu na 10 kilometara, današnju utrku okončao na 17. mjestu sa pet promašaja.