Minimalna pobjeda Borca protiv Rudar Prijedora
Foto - FK Borac

Meleg riješio meč

Borac je na Gradskom stadionu u Banjaluci savladao Rudar Prijedor sa 1:0 u duelu 17. kola Premijer lige.

Ofanzivno su oba tima ušla u ovaj meč, a gosti u devetoj minuti stvaraju prvu veliku šansu. Amoah je u akciji, šutira, a Ćorić sa gol-crte izbacuje loptu.

Borac potom uzvraća preko Dujakovića, Šćekić brani, ali je u 27. minuti golman Rudara nemoćan nakon jedne sjajne akcije domaćeg tima.

Lukić je ubacio sa lijeve strane u kazneni prostor, Zakarić spušta do Dejana Melega, a ovaj zabija za 1:0.

Tri minute kasnije Lukić snažno šutira sa 20-ak metara, Šćekić brani, a prvo poluvrijeme završeno je udarcem Melega iz slobodnog udarca, no nije bio precizan.

I nastavak donosi otvorenu igru sa obje strane. Oba tima su imala svoje šanse. Rudar je lako dolazio u šanse pred gol Borca, ali u ključnim trenucima gosti nisu imali koncentracije.

Ni domaći nisu previše blistali u završnici svojih akcija, pa je na kraju ostalo 1:0 i Borac je stigao do tri boda.