Engleska nakon preokreta do pobjede nad Slovačkom

Golovima Mawsona i Redmonda

Mlada reprezentacija Engleske je danas u 2. kolu grupe A Evropskog prvenstva upisala svoju prvu pobjedu na turniru.

Englezi su rezultatom 2:1 savladali Slovačku, iako su nakon prvog poluvremena imali rezultatski zaostatak.

Slovačku je u vodstvo doveo Shrien u 23. minuti, da bi u nastavku Engleska postigla dva pogotka i došla do tri boda. Prvo je u 50. minuti pogodio novi fudbaler Leicestera Mawson, da bi u 61. Redmond zabio za konačnih 2:1.

Engleska je nakon dva kola prva na tabeli sa četiri boda, a Slovačka je druga sa tri boda. Drugi meč 2. kola grupe A u ovim trenucima igraju Poljska i Švedska.