Detalj sa meča u Doboju

Sloga upisala tri vrijedna boda na svom terenu

Samir Mlaćo, foto: Esmer Oštraković

U zaostalom meču 2. kola Premijer lige snage su odmjerili FK Sloga Doboj i FK Željezničar Sarajevo.

Na kraju je Sloga slavila 3:0 i to potpuno zasluženo, a gosti sa Grbavice pružili još jednu blijedu partiju, te je jasno vidljivo da mnogo toga u ekipi ne štima.

U prvom poluvremenu utakmica bez puno uzbuđenja, ali Sloga je bolje stajala na terenu te je za to i nagrađena pogotkom.

U trećoj minuti šutirao je Vidić, no golman gostiju Muftić brani. Pokušava nakon toga i Nikolić, ostaje 0:0.

U 16. minuti šutira Jović, stativa je spasila goste. Šipovac je zatim pokušao, ali Muftić brani.

Nakon pola sata igre bezidejni Željezničar se probudio, a Ćosić je šutirao, no Ščekić brani.

U 43. minuti slavlje domaćih. Muftić je loše ispucao, lopta je došla do Jovića na nekih 25 metara od gola gostiju. Predriblao je nekoliko igrača i lijevom nogom sjajno šutirao sa 12 metara za 1:0.

Gosti bolje otvaraju drugi dio, a na pauzi su dobili 'lekciju' sa tribina od strane svojih navijača. Amoah je prvi zaprijetio, no ostalo je 1:0.

Priliku je imao i Ćosić, no nije bilo promjene rezultata.

Nermin Bašić je pokušao sa tri izmjene, no nije to donijelo nešto novo na terenu.

U 67. minuti Muftić brani udarac Jovića, lopta ide u korner, a nakon korner 2:0. Vidić se najbolje snašao i pogodio.

Nakon tog pogotka tempo je opao i jasno je bilo da se čeka samo kraj. Imao je Željezničar dvije prilike, istakao se agilni Al Jaber koji je konačno dobio šansu, a u 94. minuti penal za Slogu. Vidić je uzeo loptu, te pogodio za 3:0.

Sloga sada ima devet bodova, kao i FK Željezničar koji je upisao treći poraz u nizu i navijači su sigurno razočarani. U narednom kolu Sloga će u goste Veležu, a Željezničar aktuelnom prvaku Zrinjskom.

Premijer liga BiH, zaostali meč 2. kola:

FK Sloga Doboj - FK Željezničar 3:0

FK Sloga Doboj: Ščekić, Nikolić, Šipovac, Redžić, Karač, Popara, Batar, Milanović, Grabež, Jović, Vidić.

FK Željezničar: Muftić, Ovčina, Cocalić, Dubačkić, Jašarević, Mekić, Rustemović, Drljo, Ćosić, Amoah, Haračić.

Zaprati FK Željezničar, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Željezničar Moje Teme

hzsg
Željkan nije napravio niti jednu fudbalsku akciju na utakmici. Mislim da je Bašić zadovoljan izdanjem njegovih momaka. Vidi se njegov rukopis u igri plavih. NIJE IH SRAMOTA, DOK IM DRŽAVA, KANTON, OPŠTINA PRAVI TRIBINE I RENOVIRA TERENE KLUB TONE I TONE.