Remi Egipta i Brazila

Grupa B, 4. kolo

Rukometaši Egipta i Brazila remizirali su (27:27) u susretu četvrtog kola grupe B na Olimpijskim igrama u Riju.

Odigrali su Egipćani odličnu utakmicu, ali su na kraju ostali bez pobjede u samom finišu

Od prve minute su poveli, kontrolisali su utakmicu posebno u prvom poluvremenu u kojem su imali po četiri gola prednosti.

Ipak, na odmor su otišli sa dva gola prednosti (15:13), koja u nastavku nisu uspjeli sačuvati.

Iako su domaći nošeni s tribina konstantno prijetili, Egipat je održavao prednost sve do 59. minute kada Langaro pogađa za izjednačenje rezultata na 27:27.

Zatim je Egipat ponovo promašio napad, Brazilu je ostalo osam sekundi za napad, ali ih nisu iskoristili, te je ostalo 27:27.

Ahmed Elhamar je predvodio Egipat sa devet golova, dok su na drugoj strani četiri igrača postigla po četiri pogotka.