Zrinjski slavio protiv Sloge i ostao u trci za titulu prvaka Bosne i Hercegovine
Sloga ispada iz borbe za Evropu, Zrinjski još gaji neku nadu za titulu. Foto: FK Sloga Meridian - Facebook

Plemići nose tri boda u Mostar

Eldar Ganibegović

U okviru 27. kola WWin lige Bosne i Hercegovine Zrinjski je slavio na gostovanju kod Sloge rezultatom 2:0.

Prilika za goste u 12. minuti. Ivančić je izveo korner, Bilbija šutirao glavom, no lopta ide preko gola.

U 21. minuti Trako zaustavlja pokušaj Mulahusejnovića. Pet minuta kasnije Bilbija slabo šutira nakon što ga je uposlio Ćuže.

Šutom Ćorluke preko gola u 45. minuti završilo je prvo poluvrijeme. U drugom smo vidjeli golove.

Do vodstva Plemići dolaze u 54. minuti. Ivančić je centrirao iz kornera, Trako je krenuo pa stao i dao priliku Bilbiji da pogodi. Iskusni napadač to koristi i glavom pogađa za 0:1.

Dvadeset minuta kasnije sve je bilo gotovo. Dosuđen je penal, u najmanju ruku prestrogo, a siguran realizator je Nemanja Bilbija.

Sloga je utakmicu završila s igračem manje. Naime, u 85. minuti je Dadiću pokazan crveni karton.

Zrinjski je drugi s 58 bodova, četiri manje i utakmicom više od vodećeg Borca. Sloga je šesta s 38 i gubi polako okrak za Evropom, odnosno tim četvrtim mjestom.

Naredno kolo Zrinjskom donosi derbi protiv Sarajeva u Mostaru, dok će Sloga također u Mostar, kod Veleža.

WWin liga BiH, 27. kolo:

Sloga Meridian - Zrinjski 0:2

FK Sloga Meridian: Trako, Nikolić, Redžić, Božičković, Batar, Mrzić, Dujaković Nikola, Milanović, Kvesić, Mrkaić, Varga.

HŠK Zrinjski: Marić, Barišić, Ćorluka, Mulahusejnović, Malekinušić, Ramić, Ivančić, Ćuže, Šunjić, Tičinović, Bilbija.

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
HŠK Zrinjski Moje Teme

mrkva
Zrinjski i Siroki imaju penala vise nego ostatak lige zajedno. Koji je ovo 8 9 penal za Zrinjski?