Nevjerovatan preokret Željezničara za pobjedu nad Radnikom
Radnik je bio na pragu velike senzacije. Imali su dva gola prednosti, a zatim su potpuno nestali sa terena, što su domaći potpuno iskoristili.

Sjajan meč na Grbavici

M. Šljivak, foto: T. Hebib

Željezničar je u 18. kolu pobijedio Radnik na Grbavici sa 3:2 nakon velikog preokreta.

Radnik je dominirao u prvih 45 minuta na Grbavici i uspjeli su nokautirati Željezničar u ovom dijelu meča.

Domaći su dobro počeli. Već u prvoj minuti su preko Zeca pogodili prečku, ali je ostatak prvog dijela pripao gostima iz Bijeljine.

Nakon nekoliko dobrih šansi u 32. minuti Radnik dolazi do vodstva. Sjajnu kontru završio je Hadžić za prednsot gostiju od 0:1.

Novi šok za domaće uslijedio je u finišu prvog dijela. Još jedna brza akcija završena je pogotkom Ševke Okića za velikih 0:2 na poluvremenu.

Tim Admira Adžema je krenuo žestoko u nastavak meča, a potpuna ofanziva im se na kraju i isplatila.

Golovima Kajkuta u 47. minuti i Grovca u 59. Željezničar dolazi do poravnanja rezultata na 2:2, ali sa napadima nisu stali.

U 70. minuti došli su do velikog preokreta. Šerbečić je napravio penal, dobio je crveni karton, a Zakarić je pogodio za 3:2.

Veliki protesti gostiju nisu urodili plodom i nije bilo šanse da poništi svoju odluku.

Do kraja je Željezničar lagano priveo meč kraju i došao je do velika tri boda i na pauzu odlaze sa prve pozicije.

Premijer liga BiH, 18. kolo:

Željezničar - Radnik 3:2 (Kajkut 47', Graovac 59', Zakarić 70'p / Hadžić 32', Okić 44')

ŽELJEZNIČAR: Fejzić, Stevanović, Kajkut, Graovac, Zec, Ramović, Bogičević, Zakarić, Hajdarević, Projić, Elsner

RADNIK: Lučić, Franić, Stojanović, Beširević, Vasić, Srećković, Hadžić, Đurić, Okić, Šerbečić, Merajić.

Zaprati FK Željezničar, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: