Široki savladao Mladost i "otvorio" vrata Evrope

Jurić junak

Haris Zilić

U 32. kolu Premijer lige BiH, Široki Brijeg je savladao Mladost DK sa 1:0 i ostao u utrci za plasman u Evropu.

Domaći sjajno otvaraju meč.

Igrala se četvrta minuta kada je Jurić postigao eurogol za vodstvo domaćih od 1:0.

Mladost se nakon pristiska Širokog malo oslobodila i zaprijetila u par navrata, no ništa ozbiljnije.

Stopostotna prilika za Mladost u 19. minuti, ali nevjerovatna odbrana Miškića. U šansi je bio Ćerimagić koji je proigrao Šarića, ali golman domaćih fenomenalno brani.

Nakon toga miran period igre, a u 39. minuti Ćerimagić je imao još jednu šansu za goste, ostalo je 1:0.

U nastavku prva velika šansa za Široki u 58. minuti, Jurić pogađa prečku, a dvije minute kasnije šansa i za Mladost ostaje 1:0.

U 66. minuti Vazda je imao šansu za goste, lijepo je šutirao, bez promjene rezultata.

Do kraja meča nekoliko lijepih akcija oba tima, međutim nedostajala je završnica i na kraju je Šiorki upisao vrijedna tri boda koji ga ostavljaju u dobroj poziciji za plasman u Evropu pred posljednje kolo narednog vikenda.

ŠIROKI BRIJEG - MLADOST DK 1:0 (Jurić 4')

NK Široki Brijeg: Miškić, Medić, Čuljak, Jurilj, Šabić, Stanić, S, Jurić, Begić, M. Jurić, Musa i Ikić.

FK Mladost: Velić, Šabanović, Vazda, Ćerimagić, Miljanović, Jahić, Šarić, Handžić, Vladić, Mahmić, Begić.

Zaprati NK Široki Brijeg, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: