Završeno bez pobjednika

E. Ganibegović

Borac i Zrinjski remizirali su 1:1 u derbiju 25. kola Premijer lige BiH.

Utakmicu je s dva mlaka pokušaja otvorio Zrinjski.

Nakon toga Borac pravi mini pritisak, da bi u 14. minuti Barišić šutirao nakon kornera glavom, ali malo preko gola.

Četiri minute nakon toga, prelijepa lopta Melega za Ayaza koji vraća loptu u šesnaesterac, a Lukić pogađa za 1:0.

Nije se dugo čekao odgovor Zrinjskog. Ćorluka je ubacio u 25. minuti, a Jukić pogađa za 1:1, što je na kraju bio i konačan rezultat.

Minut prije toga Bilbija je imao dobru šansu, ali nije pogodio.

U 38. minuti Ivan Jukić je sjajno potegnuo, ali pogađa samo lijevu stativu gola Nikole Ćetkovića.

Drugo poluvrijeme dosta slabije od prvog, no bolji protivnik bio je Zrinjski. Možda i najzanimljiviji trenutak drugog poluvremena u 71. minuti kada pomoćni trener gostiju Marko Salatović dobija crveni karton.

Borac je možda postavio i rekord Premijer lige BiH, s obzirom na to da je Zoran Grbić signalizirao samo tri napravljena faula domaće ekipe. S druge strane, Zrinjski je napravio 22 faula.

Čudno, s obzirom na to da je Zrinjski mnogo više napadao i bio ekipa bliža pobjedi.

Opis nije dostupan.

Zrinjski je tako prekinuo niz pobjeda koji je trajao 14 mečeva, no svakako da je titulu osigurao. Borac se bodom približio Tuzla Cityju na drugoj poziciji, koji je danas remizirao 3:3 s Radnikom i bit će zanimljiva borba za drugu poziciju do kraja sezone.

Premijer liga BiH, 25. kolo:

Borac - Zrinjski 1:1 (Lukić 17'; Jukić 25')

Zaprati FK Borac, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Borac Moje Teme

EmirEmir111
Ovo je tragicno u najmanju ruku. Ne mogu da vjerujem da jedan covjek pisa cijelu ligu sa svojim klubom i sudcima. Nevjerovatno.