Bruka Sarajeva na Koševu - Široki Brijeg izabranicima Simona Rožmana očitao fudbalsku lekciju!

Težak poraz od Širokog

E. Oštraković, foto: T. Hebib

Utakmicu u okviru 19. kola WWin lige Bosne i Hercegovine na Koševu su odigrale ekipe Sarajeva i Širokog Brijega. Na kraju su pobjedu, na veliko iznenađenje svih, ostvarili gosti, a konačan rezultat bio je 3:1.

Prvi pokušaj na utakmici imali su gosti. Igrala se 12. minuta kada je Ćavar probao sa 25 metara, ali lopta ide pored gola Sarajeva.

Šest minuta kasnije probao je Penaranda sa nekih deset metara iskosa, ali lopta ide daleko od gola.

Ponovo je u 22. minuti probao Penaranda da matira golmana Širokog Brijega, ali ponovo je njegov udarac otišao pored gola.

Ćavar je probao u 25. minuti, ali pravo u Ilieva. Minut kasnije Oliveira u prilici, ali bez opasnosti za Bendera.

Sjajnu kontru istrčali su igrači Širokog Brijega u 29. minuti, ali je Ćavar loše dodao loptu i Beganović je sjajno intervenisao.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo nekih ozbiljnijih prilika niti pred jednim golom.

Na samom otvaranju drugog poluvremena muk na Koševu. Lukić je sa nekih dvadesetak metara postigao spektakularan pogodak za vodstvo gostiju.

Nisu se igrači Sarajeva uspjeli ni dozvati od ovog šoka, a već je uslijedio novi.

Igrala se 53. minuta kada su gosti istrčali sjajnu kontru koju je golom završio Kuprešak.

Moglo je u 64. minuti biti opasno pred golom Sarajeva jer je Iliev loše ocijenio let lopte, ali nije se najbolje snašao Lukić.

Visio je i treći gol u zraku. Chinedu je u 75. minuti upioslio Mamića kojem Iliev skida pravi zicer.

Dvije minute kasnije Chinedu izlazi sam pred Ilieva, ali sve je zaustavio pomoćni sudija koji je podigao zastavicu i signalizirao ofsajd.

Pitanje pobjednika riješeno je u 78. minuti. Dobar napad Širokog Brijega, centaršut Capana, a Mišić pogađa za 3:0.

Navijači Sarajeva su tada počeli da napuštaju tribine stadiona Koševo jer su bili svjesni da će njihov tim upisati poraz.

Moglo je u 85. minuti biti 4:0. Capan je imao pravi zicer, ali je Iliev spasio svoju ekipu u ovoj situaciji.

Do kraja utakmice Mustafić je postigao eurogol i tako barem malo ublažio poraz svoje ekipe.

FK Sarajevo - NK Široki Brijeg 0:3

FK Sarajevo: Iliev, Buljubašić, De Oliveira, Penaranda, Hasić, Julardžija, Beganović, Kapetanović, Aničić, Đuričković, Ziljkić

NK Široki Brijeg: Bender, Pranjić, Prusina, Mašić, Bagarić, Marin, Lukić, Mamić, Matić, Ćavar, Kuprešak

Zaprati NK Široki Brijeg, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
NK Široki Brijeg Moje Teme

bk123
Realno na kraju je Sarajevo dobro i prošlo, Hasic je više proveo s rukama na koljenima nego što trči...nemoguće poslje priprema da nema snage, stalno se savija i pušta ruke na koljena....izraziti znak fizičke nemoći
9 0
velez mo
Ovoga liniskog sudiju automatski suspendovat do kraja sezone,ponistili su Širokom cist go,garo je bio metar iza igraca Sarajeva.Dobro danas nije uticalo na utakmicu ali kad je egal zahebano.Da mu se slucajno nebi ponovilo!