Bh. seniorke remizirale protiv Hrvatske

Prijateljski meč

E. Čaušević

Ženska reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je danas u Brčkom neriješeno 2:2 sa Hrvatskom, u prvom od dva zakazana prijateljska susreta.

Prve do prednosti su došle izabranice Samire Hurem preko Lidije Kuliš u 17, a u 21. minuti  Maja Jošćak izjednačuje rezultat.

Jošćak je u 66. postigla još jedan pogodak za Hrvatsku, a konačan rezultat utakmice postavila je Milena Nikolić u 90. minuti.

Iste reprezentacije će odgrati još jedan meč 9. juna u 18:00 sati u Velikoj (Hrvatska).

Bosna i Hercegovina-Hrvatska 2:2 (1:1)

BiH: Almina Hodžić, Antonela Radeljić, Amira Spahić (65. Selma Kapetanović), Melisa Hasanbegović, Marija Aleksić (58. Zerina Piskić), Aida Hadžić (82. Minela Gačanica), Milena Nikolić, Alisa Spahić (52. Dajana Spasojević), Lidija Kuliš (37. Marina Lukić), Amela Kršo, Nikolina Vujadin (29. Amna Lihović). Selektor: Samira Hurem.

Hrvatska: Emma Barišić, Kristina Nevrkla, Mihaela Horvat, Maja Jošćak, Matea Bošnjak, Ivana Rudelić (82. Maria Kuntšek), Iva Landeka, Monika Conjar (46. Kristina Šundov), Ivana Bojčić, Ivana Maltašić (90. Anela Lubina), Sandra Žigić (73. Ana Jelenčić). Selektor: Božidar Miletić.