GOŠK očekivano lako do pobjede nad Orašjem

Prva liga FBiH, 18. kolo

GOŠK je u Gabeli pred oko 60 gledatelja savladao Orašje s 2:0 u 18. kolu Prve lige Federacije BiH.

Gabeljani su iskoristili ulogu favorita i prednost domaćeg terena, pa su na kraju očekivano ostvarili novu, osmu pobjedu u sezoni.

Do 33. minute su se gosti dobro branili, a onda je Matej Rozić poentirao i promijenio rezultat na semaforu.

Do kraja prvog dijela ostalo je 1:0, a u nastavku je Milorad Ilišković još jednom vadio loptu iz vlastite mreže.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Konačnih 2:0 je u 49. minuti postavio Igor Aničić, ponajveće pojačanje u GOŠK-u.

GOŠK je sedmoplasirani nakon 18 kola sa 30 bodova, dok je Orašje ostalo na dnu tabele sa 11 bodova i sa skoro nikakvim šansama da se spasi ispadanja u Drugu ligu.