Prvi poraz Orašja, Podgrmeč i Metalleghe podijelili bodove

Prva liga FBiH, 8. kolo:

Bratstvo je na stadionu Luke u Gračanici savladalo Čapljinu rezultatom 2:1 u okviru 8. kola Prve lige FBiH.

Domaći su u prvom dijelu utakmice bili za nijansu opasniji protivnik. Dobra predstava sa nekoliko sjajnih šansi nije rezultirala golovima u prvom poluvremenu, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

Za vodstvo Čapljine u 70. minuti pogodio je Jurina, da bi potom Delić i Poturalić golovima u 75. i 85. minuti prekrenuli rezultat za konačnih 2:1 u Gračanici.

Duel između Podgrmeča i Metalleghea okončan je rezultatom 1:1.

Karađuz je sjajnim golom timu iz Jajca donio vodstvo u samom finišu prvog poluvremena, a minimalna prednost gostiju nije dugo trajala. Izjednačujući i ujedno pogodak na utakmici bio je djelo Burnića u 60. minuti.

Sloga je na domaćem terenu podijelila bodove sa Novim Travnikom (2:2).

Ljubušani su zahvaljujući Ramiću prednost imali nakon 30. minuta igre,  a isti igrač je nekoliko minuta kasnije propustio šansu da se ponovo upiše u listu strijelaca.

Nastavak utakmice ponudio je nešto uzbudljiviju igru. Prvo su gosti preko Gavrića izjednačili na startu poluvremena, da bi u 58. minuti Sloga ponovo povela golom Ramića. Konačnih 2:2 postavio je Gavrić sedam minuta kasnije.

Goražde je nanijelo prvi ovosezonski poraz Orašju, a za jedini pogodak na utakmici pobrinuo se Ćulov u 90. minuti.

Bratstvo Gračanica - Čapljina 2:1

Bratstvo: Šabić, Pantić, Salkić, Kahrimanović, Šuša, Ikanović, Puturalić, Omoć, Mujkić, Mehanović, Huseinbašić

Čapljina: Buntić, Pecelj, Rodin, Bratić, Rako, Jurina, Zubac, Vladavić, Brajković, Raič, Isić

Orašje - Goražde 0:1

Orašje: Kurbašić, Pejić, Kobaš, Ćosović, Vidović, Širanović, Marošević, Aletić, Maskaljević, Prgić, Mujić

Goražde: Matović, Zulčić, Hodžić, Dučić, Ferhatović, Midžić, Zeljković, Mujagić, Zejnilhodžić, Ćulov, Mirković

Podgrmeč - Metalleghe BSI 1:1

Podgmreč: Salešević, Hodžić, Kukavica, Burnić, A. Kukavica, Rizvan, Paunović, Medžedović, Jusović, Muzgonja, Mikić

Metalleghe: Fejzić, Benović, Karađuz, Helvida, Dujaković, Dilberović, Sakan, Goloman, Fejzić, Stakić, Popović