Sedmica Borca, pet penala i važna pobjeda Bosne

Druga liga FBiH, grupa Centar

Fudbaleri Bosne iz Visokog savladali su danas u 25. kolu Druge lige Federacija grupa Centar ekipu Ilijaša s 2:1.

Gosti iz Visokog su uz dosta muke stigli do važna tri boda. Poveli su u 62. minuti preko Čomage, da bi Alem Plakalo u 76. minuti povećao prednost na 2:0. Domaći su preko Balte s penala stigli dvije minute kasnije došli do počasnog gola, ali više od toga nisu mogli.

Najuvjerljivija pobjeda pripala je Borcu koji je u Jelahu sa 7:0 savladao Stupčanicu iz Olova.

Uz autogol gostujućeg igrača Salihbašića, te gol Mudrova, u strijelce su se upisali Adnan Žižo dva puta, te rezervista Husaković koji je postigao hat-trick za 20 minuta.

Šest pogodaka viđeno je u susretu Mladosti iz Župče i Usore (3:3), dok su domaće pobjede upisali Rudar Breza nad Krivajom (1:0), Natron u Maglaju nad Radnikom iz Hadžića (3:1), te Famos u Hrasnici nad Rudarom iz Zenice (2:1).

U šest odigranih utakmica dosuđeno je čak pet penala...

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Druga liga Centar:

Borac Jelah - Stupčanica 7:0 (Žižo 24', 54', Salihbašić 41'ag, Husaković 63', 76', 83', Mudrov 72')
Ilijaš - Bosna 1:2 (Balta 78'p / Čomaga 62', Plakalo 76')
Mladost - Usora 3:3 (Kadrić 14', Pezer 32'ag, Česa 75' / Kršić 9', 85', Ramić 19'p)
Rudar Breza - Krivaja 1:0 (Abadžija 59'p)
Natron - Radnik Hadžići 3:1 (Joldić 18', Šehić 73'p, Pašalić 90+1' / Mujan 68')
Famos - Rudar Zenica 2:1 (Hota 27p, Sarajkić 44' / Mehmedović 41')