Szolnok iznenadio u Splitu

Velika pobjeda Mađara u Splitu

Danas je Split na svom terenu u okviru ABA lige na svom parketu dočekao fenjeraša Szolnoki. Slavili su gosti 70:62.

U prvih deset minuta vidjeli smo odličnu igru obje ekipe. Igralo se koš za koš, a prva četvrtina pripala je gostima rezultatom 27:25. U nastavku prvog poluvremena slabija igra obje ekipe, a domaćin je na odmor otišao sa minimalnom prednošću, 40:39.

U nastavku ista slika na terenu, igra koš za koš obje ekipe, pa je krajem treće četvrtine rezultat bio 50:50. Gosti su u posljednjih deset minuta ušli sa dva poena viška. Gosti su bolje odigrali završnicu i na kraju su upisali veliki trijumf rezultatom 70:62.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Najefikasniji u redovima gostiju bio je Florence sa 24 poena, dok je za domaću ekipu 18 postigao Mimica.