Rukometašice Ilidže u polufinalu Kupa BiH

Bolje od Katarine

E. Čaušević, foto: A. Berbić

Rukometašice Ilidže večeras su na domaćem terenu savladale Katarinu (33:29) u revanš utakmici četvrtfinala Kupa BiH.

U prvom meču ove dvije ekipe Katarina je slavilsa sa 29:28, ali to ovom timu nije bilo dovoljno da izbori plasman dalje. Ilidža je večeras pred domaćim navijačima odigrala sjajan meč i zasluženo je u polufinalu Kup Bosne i Hercegovine.

Domaće rukometašice su od prve minute igrale su jako dobro, te su imale prednost koja je iz napada u napad rasla. Nakon prvog poluvremena Ilidža je imala prednost od osam golova, 20:12.

U drugom poluvremenu rukometašice Katarine su zaigrale nešto bolje, ali im to nije bilo dovoljno da anuliraju veliki zaostatak iz prvog dijela. Ilidža je na kraju pobijedila sa 33:29, te je izborila polufinale.

U ekipi Ilidže najefikasnija večeras je bila Amina Pašović sa osam golova, dok je Iris Škaljić postigla jedan gol manje. Kod Katarine istakla se Iva Vučić sa deset golova.