Athletic razbio Levante, Celti bod u Cordobi

Primera, 2. kolo

Nogometaši Athletic Bilbaa ostvarili su laganu pobjedu nad Levanteom u trećem kolu španske Primere.

Athletic je u prvom kolu poražen od Malage, ali je učesnik grupne faze Lige prvaka u drugom kolu, na San Mamesu, nadigrao Levante.

Aduriz je postigao vodeći gol u 32. minuti, a u nastavku su Iturraspe i Muniain sa po jednim golom Levante zakovali za dno tabele bez ijednog boda.

Cordoba, novi prvoligaš, osvojila je bod u duelu s Celtom iz Viga. Orellan je u 52. bio strijelac za vodstvo gostiju, da bi osam minuta kasnije Cartabia izjednačio na 1:1, što je bio konačan rezultat.