Cavani nezaustavljiv, PSG pregazio Bordeaux

Uvjerljiva pobjeda Parižana

Teme:

Fudbaleri PSG-a pobijedili su kao gosti ekipu Bordeauxa s 3:0 u susretu 25. kola francuskog prvenstva.

Dominirao je PSG u ovom meču i na kraju je sasvim zasluženo stigao do trijumfa.

Poveli su Parižani već nakon šest minuta igre. Prekrasno je pogodio Cavani za prednost od 1:0.

Na novi pogodak se čekali do 40. minuti. Marco Verratti je sjajno proigrao Angela Di Mariju, koji lijepo pogađa za sigurnih 2:0.

Sve dileme oko pobjednika riješene su već na početku drugog poluvremena. Di Maria je ovog puta asistent, a pogodio je Edinson Cavani za sigurnih 3:0

Ovo je urugvajskom napadaču 25. gol u sezoni i on je uvjerljivo najbolji strijelac Ligue 1.

PSG se ovom pobjedom izjednačio na vrhu tabele s Monacom. Oba tima imaju po 55 bodova, ali Parižani imaju utakmicu više.