Cimirotu 90 minuta u Dortmundu, Vranješ dao gol Napoliju

Evropska liga

U grupama A, B, C, D, E i F odigrane su utakmice šestog kola grupne faze Evropske lige, pa su poznati i prvi učesnici šesnaestine finala.

Obje utakmice u grupi A zavšene su rezultatom 1:1. Molde je uspio ostati neporažen u Amsterdamu, dok su Fener i Celtic podijelili bodove. Dalje su prošli Molde i Fenerbahče, dok su neočekivano ispali Ajax i Celtic.

U grupi B Sion i Liverpool odigrali su bez golova, pa obje ekipe idu dalje, dok su Bordeux i Kazan odigrali 2:2, ali opraštaju se od Evrope.

Gojko Cimirot je igrao 90 minuta u pobjedi PAOK-a u Dortmundu nad Borussijom, dok je Ermin Zec zaigrao pola sata u domaćem (3:0) porazu Gabale od Krasnodara. Borussia i Krasnodar su ranije izborili šesnaestinu finala Evropske lige.

Bh. reprezentativac Stojan Vranješ igrao je 90 minuta za Legiju, te je u 62. minuti postigao jedan od dva utješna gola. Njegov tim poražen je od Napolija s 5:2. Osim Napolija, dalje iz grupe D ide danski Midtjylland, koji je odigrao 1:1 sa Club Bruggeom.

Kada je u pitanju grupa E, dalje su prošli, a to se ranije znalo, Rapid i Villarrea. Rapid je u Beču večeras slavio s 2:1 protiv Dinamo Minska, a Srđan Grahovac igrao je nešto manje od pola sata za Austrijance. Duel Plzena i Villarreala okončan je rezultatom 3:3.

Marseille je u šestom kolu grupe F slavio u gostima kod Libereca s 4:2, te je tako prošao dalje uz Bragu, koja je odigrala 0:0 s Groningenom.

Grupa A:
Ajax - Molde 1:1 (Van de Beek 14/ Singh 29)
Fenerbahče - Celtic 1:1 (Makrović 39/ Commons 75)

Grupa B:
Sion - Liverpool 0:0
Bordeaux - Kazan 2:2 (Laborde 58, Rolan 63/ Kanunnikov 31, Ustinov 76)

Grupa C:
Gabala - Krasnodar 0:3 (Sigurdsson 26, Pereyra 41, Wenderson 75)
Borussia D. - PAOK 0:1 (Mak 33)

Grupa D:
Midtjylland - Club Brugge 1:1 (Sisto 27/ Vossen 68)
Napoli - Legia 5:2 (Chalobah 32, Insigne 39, Callejon 57, Mertens 65, 91/ Vranješ 62, Prijović 92)

Grupa E:
Rapid - Dinamo M. 2:1 (Hofmann 29, Jelić 59/ El-Monir 65)
Plzen - Villarreal 3:3 (Kolar 8 - penal, Kovarik 65, Horvara 90/ Bakambu 40, Dos Santos 62)

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

Grupa F:
Liberec - Marseille 2:4 (Bakos 75 - penal, Sural 76/ Batshuayi 14, N'Koudou 43, Barrada 48, Ocamapos 94)
Groningen - Braga 0:0