Čudesni Boufal: Da li je ovo gol sezone u Premier ligi?

Veznjak pogodio za pobjedu Southamptona

Southampton je danas, u okviru devetog kola Premier lige, ugostio WBA i upisao minimalnu pobjedu rezultatom 1:0.

Na stadionu St. Mary's je viđena velika borba na sredini terena tokom većeg dijela susreta, a golova nije bilo sve do 85. minute.

A onda se "ukazao" Sofiene Boufal, veznjak koji je u igru ušao samo četiri minute ranije, i napravio pravo čudo.

Njegov slalom kroz odbranu West Bromwicha će se dugo prepričavati, a počeo je 30-ak metara od gola Southamptona. Boufal se odmah oslobodio nekoliko igrača Albiona, te se potpom "sjurio" prema protivničkom golu. Uspio je prevariti još nekoliko defanzivaca, a potom i preciznim udarcem pogoditi za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Da li već imamo najbolji gol u ovoj sezoni engleske Premier lige?