Jedanaest golova u dva meča grupe K, dva u grupi J

Evropska liga

Teme:

Fantastična noć je iza nas u grupi K Evropske lige. Čak 11 golova je postignuto u dva meča, a pobjede su ostvarile ekipe Nice i Lazija.

Nica je na gostovanju razmontirala belgijski Waregem s 5:1.

Domaći tim je bio u podređenom položaju tokom kompletnog meča i na kraju Nica sasvim zasluženo nosi sva tri boda.

Plea je s dva gola u početnih 20 minuta donio francuskom timu prednost od 0:2, da bi zatim Dante u 28. minuti pogodio za 0:3.

Na otvaranju drugog dijela Waregem preko Leye dolazi do gola za smanjenje rezultata na 1:3, ali do kraja Nica preko Saint-Maximina i Balotellija završava posao za konačnih 1:5.

Lazio je preokretom došao do trijumfa na gostovanju kod Vitessea s 3:2.

Domaći tim je u dva navrata vodio, ali tri boda na kraju odlaze u Rim. Matavž je u 33. minuti pogodio za 1:0, da bi Parolo u 51. minuti izjednačio na 1:1.

Samo šest minuta kasnije Vitesse dolazi do novog vodstva preko Linessena (2:1), ali gosti iz Rima završavaju posao na krilima Immobilea i Murgije, koji golovima donose preokret i pobjedu od 2:3.

Senad Lulić je u igru ušao u 65. minuti meča.

Grupa K, 1. kolo:

Waregem - Nice 1:5

Vitesse - Lazio 2:3

Za razliku od grupe K, u grupi J su postignuta dva gola

Oba je postigla ekipa Ostersundsa koja je na gostovanju savladala ukrajinsku Zoryu s 2:0.

Meč Herthe i Athletic Bilbaa u Berlinu završen je bez golova (0:0), a Vedad Ibišević je igrao do 76. minute.