Kraj za Nevilla? I Betis srušio Valenciju

Primera, 23. kolo

Fudbaleri Real Betisa uspjeli su danas na domaćem terenu slaviti protiv Valencije 1:0 u okviru 23. kola Primere.

Prvo poluvrijeme utakmice proteklo je bez većih uzbuđenja, a prvi udarac u okvir gola vidjeli smo tek u 43. minuti.

Ipak, nastavak meča donio je mnogo bolji i zanimljiviji fudbal. Domaći su poveli na samom početku drugog poluvremena kada je Ruben Castro pogodio za 1:0.

Valencija je od tog trenutka počela igrati daleko bolje te su veoma često bili u prilici da izjednače rezultat. Ipak, veoma loša vijest za njih stigla je u 85. minuti kada je Jose Gaya dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Bez obzira na to Valencija je imala dobru šansu u nadoknadi da spase bod, ali šut Rodriga odbranio Antonio Adan, golman Betisa.

Ovo je deveti meč u Primeri za Garyja Nevilla, trenera Valencije, a niti u jednom nije uspio da zabilježi pobjedu.

Betis se nakon ovog trijumfa popeo na 12. mjesto sa 25 bodova koliko ima i Valencija koja je mjesto ispod njih.