Lulić strijelac u porazu Lazija, kiša golova u Italiji

Seria A, 33. kolo

Senad Lulić ponovo je bio strijelac gola za Lazio, ali je njegov tim usprkos vodstvu poražen u 33. kolu Serie A na San Paolu od Napolija rezultatom 3:2.

Lazio je do vodstva stigao u 21. minuti. Sjajan gol je postigao Lulić za prednost svog tima od 1:0, ali su Nebeskoplavi na kraju ipak poraženi. Mertens je sjajnim pogotkom u 41. minuti izjednačio na 1:1, da bi u nastavku Napoli dominirao.

Cana je u 49. minuti susreta isključen, dosuđen je penal za domaći tim, a precizan izvođač je Gonzalo Higuain za vodstvo Napolija od 2:1. Novi gol je sjajni Argentinac postigao u 67. minuti kada je pogodio za 3:1, da bi na 3:2 smanjio Onazi u 82. minuti. Konačnih 4:2 djelo je Higuaina u četvrtoj minuti nadoknade.

Inter je na krilima Maura Icardija savladao kao gost Sampdoriju s 4:0. Icardi je pogađao dva puta u 13. i 63. minuti, da bi golove za Nerazzurre još postigli Samuel i Palacio.

Čak osam golova je postignuto u meču Verone i Fiorentine. Na kraju su Viole slavile pobjedu rezultatom 5:3, dok je nevjerovatan preokret viđen u Torinu gdje je domaći tim s dva gola u sudijskoj nadoknadi došao do pobjede nad Genovom. Pogađali su Immobile i Cerci, dok je za Genou pogodio Gilardino.

U još jednom susretu, Chievo je s 4:2 savladao kao gost ekipu Livorna s 4:2...

Seria A, 33. kolo:

Napoli - Lazio 4:2 (Mertens 41', Higuain 50'p, 67', 90+4' / Lulić 21', Onazi 82')
Sampdoria - Inter 0:4 (Icardi 13', 63', Samuel 63', Palacio 79')
Verona - Fiorentina 3:5 (Sala 14', Toni 73'p, Iturbe 90' / Cuadrado 31', Aquillani 44', 86', Valero 63, Matri 82'p)
Livorno - Chievo 2:4 (Siligardi 6', Paulinho 34'p / Paloschi 9', 45+2' 56'p, Tehreau 23')
Torino - Genoa 2:1 (Immobile 90+1', Cerci 90+3',Gilardino 85')