Magičan nastup Andersona za Lazio, pobjeda za Đurića

Serie A, 25. kolo:

Fudbaleri Lazija uvjerljivo su s 3:0 savladali kao gosti ekipu Sassuola uz brilijantnu partiju Felipea Andersona.

Brazilac je pored sjajnog vodećeg pogotka asistirao za drugi za uvjerljivu pobjedu od 3:0.

Anderson je domaće načeo domaće u 45. minuti zaista fenomenalnim pogotkom za vodstvo od 1:0 nakon prvog poluvremena, da bi u nastavku asistirao Miroslavu Kloseu i Marcu Parolu za uvjerljivu pobjedu Nebeskoplavih iz Rima.

Cesena je s minimalnih 1:0 savladala ekipu Udinesea. Pobjednički gol je postigao Alex Rodriguez u 76. minuti. Milan Đurić je odigrao kompletan meč u pobjedničkom timu.

Sampdoria je sa 2:1 savladala kao gost ekipu Atalante, dok je meč Palerma i Empolija završen bez golova (0:0).