Mahmutović strijelac u velikoj pobjedi Plzena

Liga prvaka

Češki prvak Viktoria Plzen savladala je u trećem pretkolu Lige prvaka kao gost Maccabi u Tel Avivu sa 2:1, a jedan pogodak za goste je postigao Aidin Mahmutović.

Plzen je vrlo iskusno stigao do pobjede nad izraelskim predstavnikom i nalaze se na korak od prolaska u doigravanje.

Do vodstva je češki prvak stigao nakon 17 minuta igre. Prochazka je sjajno proigrao Aidina Mahmutovića, a bh. internacionalac pogađa za prednost od 1:0.

Samo četiri minute kasnije novi gol u mreži Maccabija. Ponovo je Prochazka asistent, a Petržela je strijelac za sigurnih 2:0.

Ovaj rezultat se zadržao sve do 79. minute kada domaći tim ipak uspijeva doći do gola. Barak Itzhaki je u 80. minuti pogodio za konačan rezultat susreta od 2:1.

Mahmutović je igrao do 75. minute u ovom susretu.

Kiparski APOEL je kao gosta savladao danski Midtjylland s 2:1, te su i oni jako blizu prolaska dalje.

Tim našeg Semira Štilića je golovim Tomasa De Vincentija slavio pobjedu, dok je jedini gol za domaće postigao Poulsen.

Povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine je s klupe odglegao ovaj meč.

Veliki posao je napravio i albanski Skenderbeu. Oni su kao gosti savladali moldavski Milsami s 2:0, a oba pogotka je postigao Salihi.

Liga prvaka, 3. pretkolo:

Maccabi Tel Aviv - Viktoria Plzen 1:2 (Itzhaki 79' / Mahmutović 17', Petržela 21')
Midtylland - APOEL 1:2 (Poulsen 88' / De Vincenti 30', 33')
Milsami - Skenderbeu 0:2 (Salihi 50', 73'p)