Manchester u Moskvi, Zenit u Manchesteru

Polufinale Kupa UEFA

Fudbaleri ruskog Zenita prvi su finalista Kupa UEFA i putovaće na Old Trafford u Manchester. Ekipa Dicka Advocaata u revanš meču polufinala „razbila“ je minhenski Bayern savladavši ga sa 4:0 što je nakon prvog meča i 1:1 bilo i više nego dovoljno za finale.

Odavno nije viđeno takvo razmontiranje Bayerna. Već u 4. minutu Pogrebnyak je iz slobodnjaka doveo svoj tim u vodstvo. Nakon toga su domaći preko Anyukova imala još jednu priliku, ali se napadač bijelih nije dobro snašao. No, pred kraj prvog dijela Zenit je udvostručio prednost (2:0). Mrežu nemoćnog Kahna pogodio je Zyranov nakon odličnog solo-prodora.

Ruskom timu trebalo je samo devet minuta igre u nastavku da zabiju i treći put. Fayzulin je odlično iskoristio ubacivanje Anyukova i glavom pogodio za 3:0. Ni to nije zadovoljilo ruskog prvaka. U 73. minuti Dominguez je probio lijevu stranu Bayernove odbrane, ubacio za Pogrebnyaka koji je manirom rasnog strijelca postavio konačan rezultat. No, slavlje Pogrebnyaka malo je splasnulo zbog činjenice da je zaradio parni karton zbog kojeg neće nastupiti u finalu.