Nastavlja se agonija Redsa: Palace srušio Liverpool

Treći vezani poraz za Liverpool u Premiershipu

Crystal Palace je danas u okviru 12. kola engleskog Premiershipa na svom terenu ugostio Liverpool. Domaćin je slavio rezultatom 3:1.

Liverpool je došao do vodstva nakon samo dvije minute igre. Lallana je uposlio Lamberta, a napadač Redsa trese mrežu Speronija. Domaći su do izjednačenja došli u 17. minuti susreta. Bolasie je šutirao, pogodio okvir gola Liverpoola, a loptu je u mrežu Mignoleta zakucao Gayle.

Liverpool prijeti u 34. minuti susreta. Joe Allen je poslao odličnu loptu u šesnaesterac gostiju, Lambert šutira glavom, a lopta odlazi pored desne stative gola Speronija. Dvije odlične prilike Palace je imao preko Bolasieja u završnici prvog poluvremena.

Prvu priliku Bolasie je imao u 43. minuti susreta, veznjak Palacea je šutirao iz prve, ali njegov udarac blokira odbrana Redsa. Samo tri minute kasnije Bolasie je šutirao sa vrha šesnaesterca, ali njegov udarac ovaj put odlazi preko prečke gola gostiju.

Liverpool je zaprijetio u 69. minuti susreta. Allen je uposlio Johnsona, ali fudbalera Liverpoola zaustavlja golman domaćih Speroni. Novu priliku za pogodak gosti su imali tri minute kasnije. Nakon sjajnog prodora Coutinha lopta je došla do Sterlinga, koji je uposlio Manquilla, ali desni bek Liverpoola loše šutira.

Crystal Palace u 78. minuti susreta dolazi do potpunog preokreta. Bolasie je izbacio Lovrena, odlično uposlio Ledleya koji matira Mignoleta. Sve dileme oko pobjednika riješio je Mile Jedinak u 82. minuti susreta. Australac je šutirao iz slobodnog udarca, a golman Redsa bio je nemoćan. Ostalo je do kraja susreta 3:1 za Crystal Palace.