Nestvaran pogodak Almeide za pobjedu Benfice
EPA

Benfica bolja od Portimonensea

E. Ganibegović

Benfica je u okviru petog kola lige na domaćem terenu savladala Portimonense sa 2:1.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli niti jedan pogodak, bez obzira što je Benfica imala inicijativu na terenu.

Drugo poluvrijeme donosi iznenađujući pogodak Portimonensea preko Fabricija u 56. minuti utakmice, međutim nedugo zatim Benfica preko Jonasa stiže do izjednačenja.

U 78. minuti Benfica preko fenomenalnog pogotka Almeide stiže do pobjede.

Potražite više informacija na temu Primeira liga:

Nakon ove utakmice Benfica je zauzela drugu poziciju sa 13 bodova, dok se Portimonense nakon pet kola sa tri osvojena boda nalazi na 14. poziciji.