Nula u derbiju Andaluzije na otvaranju Primere

Remi Malaga i Seville

Prvi meč u novoj sezoni španske Primere odigrali su rivali iz Andaluzije Malaga i Sevilla. Na kraju pobjednika u ovom meču nije bilo (0:0).

Imala je ova utakmica dobar ritam. Sevilla je bila nešto konkretnija u uvodnim minutama, gdje vrijedi izdvojiti dobru šansu Kevina Gameira, ali je napadač Seville s nekoliko metara poslao loptu pored gola.

S druge strane prijetio je Duje Ćop, ali je golman Seville Beto bio na visini zadatka.

Nastavak donosi i crveni karton. Steven N'Zonzi je isključen kod Seville, koja je 20-ak minuta igrala s igračem manje.

Međutim, do kraja se na semaforu zadržala nula, te je nova sezona u Primeri počela remijem.