Vedo dvostruki strijelac, Hertha u polufinalu

DFB Kup, četvrtfinale

Fudbaleri berlinske Herthe plasirali su se u polufinale DFB Kupa. Tim iz Berlina je večeras na gostovanju s 3:2 savladao Heidenheim, a dvostruki strijelac bio je bh. napadač Vedad Ibišević.

Loše je krenulo po Herthu. Feick je u 10. minuti pogodio za vodstvo od 1:0, da bi zatim na scenu stupio Vedad Ibišević.

Prvo je u 14. minuti Vedad postigao gol za poravnanje rezultata na 1:1, da bi samo sedam minuta kasnije uhvatio sjajan volej za prednost od 2:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u nastavku oba tima postigla po jedan gol.

Haraguchi je u 58. minuti povećao prednost gostiju na 3:1, da bi ipak zanimljivu završnicu donio Schnatterer, koji je iskoristio penal za 3:2 u 82. minuti.

Međutim, do kraja promjene rezultata nije bilo, te je ostalo 3:2  za Herthu, koja ide u polufinale Kupa.

Vedad Ibišević je na terenu proveo svih 90 minuta.

DFB Kup, četvrtfinale:

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Heidenheim - Hertha 2:3 (Feick 10', Schnatterer 82'p, / Ibišević 14', 21', Haraguchu 58')