Zenit s igračem manje razbio Standard

Lagana pobjeda

Fudballeri Zenita plasirali su se u Ligu prvaka. Ruski tim je u revanšu s 3:0 savladao belgijski Standard iz Liježa, te s ukupnih 4:0 ide dalje.

Do vodstva je Zenit stigao nakon pola sata igre. Grešku odbrane gostiju iskoristio je Rondon, koji je pogodio za prednost od 1:0.

Zenit je od 44. minute igrao s igračem manje. Faizulin je isključen zbog drugog žutog kartona, ali je ruski tim bez problema stigao do pobjede i prolaza u grupnu fazu Lige prvaka.

Hulk je u 54. minuti s penala pogodio za 2:0, da bi isti igrač četiri minute kasnije postavio konačnih 3:0...

Standard je u finišu također ostao s 10 igrača jer je isključen Faty.