Dva gola u pet minuta obilježila remi Rudara i Slobode

Podijela plijena u Prijedoru

S. Grebović

Fudbaleri Rudara i Slobode podijelili su bodove u utakmici 12. kola Premijer lige BiH (1:1).

Utakmica je to u kojoj smo vidjeli dva pogotka, no osim njih ostalih uzbuđenja gotovo da nije ni bilo.

Počelo je dosta mirno. Igralo se uglavnom na sredini terena, a prvu kakvu-takvu šansu vidjeli smo tek u 18. minutu kada je Pekija nakon ubačaja Santosa šutirao pored gola.

Nedugo nakon toga domaći su poveli. Sadiku je sjajno proigrao Amoaha koji bježi Jusiću i bez većih problema matira golmana Bukvića za 1:0. To je bio četvrti gol napadača iz Gane ove sezone.

Radost Prijedorčana je traja svega pet minuta, kada je dosuđen penal za goste. Pekija je igrao rukom, a glavni arbitar meča je pokazao na 11 metara.

Siguran realizator je bio Saša Maksimović koji tako vraća stvari na početak.

Do kraja poluvremena strijelac gola za Tuzlake je mogao ponovo zatresti mrežu kada je sa distance sjajno šutirao, ali je golma Šćekić nekako odbranio njegov udarac.

Čitavo drugo poluvrijeme ličilo je na uspavanku, kao da su oba tima bila zadovoljna datim rezultatom. Izdvajaju se dva udaraca Čivića sa jedne, te udarac Pekije sa druge strane, ali su neke izgledne prilike u drugih 45 minuta izostale.

Sloboda je tako ostala na četvrtoj poziciji sa 17 bodova, dok je Rudar i dalje 10. sa 12 poena.

U narednom kolu Tuzlaci čekaju Radnik na Tušnju, dok Prijedorčani idu na megdan Širokom.