Granitna odbrana Slobode popustila u 92. minuti: Cmiljanić zabio za pobjedu Sarajeva!

Trijumf Bordo tima

Sarajevo je golom Borisa Cmiljanića u 92. minuti pobijedilo Slobodu sa 1:0 na Koševu u susretu 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine

Uvodne minute prvog poluvremena donijele su veoma siromašnu fudbalsku predstavu i do 28. minute malobrojna publika na Koševu nije mogla vidjeti ništa.

Krste Velkoski je u 28. minuti prvi zaprijetio gostima. Šutirao je sa 20-ak metara, ali Bukvić je odbranio.

Sloboda je opasno prijetila iz kontri, a domaći su dosta griješili na 40-ak metara od gola i to ih je umalo koštalo u finišu prvog dijela.

Osmić je izašao sam pred Dizdarevića, golman Sarajeva spašava, kao i nakon udarca Dženisa Beganovića.

Sarajevo je imalo još jedan šut ka golu. Kurdić je isprobao udarac, ali Bukvić je siguran i na odmor se otišlo bez golova.

Uvodne minute nastavka donose nekoliko solidnih pokušaja sa obje strane, a u 57. minuti Bukvić sjajno brani udarac Bodula koji je odlično šutirao iz prvog dodira sa loptom po ulasku u igru.

Sloboda je u defanzivi stajala sjajno. Domaći tim nije imao rješenje da probije bedem tuzlanskog tima i izostale su prave šanse pred golom Bukvića u većem dijelu drugog poluvremena.

Tek u 73. minuti Bordo tim stvara novu šansu. Varešanović dobija odličnu loptu od Cmiljanića, ali iz jako dobre pozicije šutira preko gola.

Nastavili su se napadi domaćeg tima koji su se isplatili u 92. minuti. Cmiljanić pogađa nakon ubačaja Oremuša za pobjedu Bordo tima od 1:0.