Široki ostvario rutinski trijumf protiv Slobode, susret obilježio eurogol Vukoje

Tri boda ostaju na Pecari

Haris Zilić

U drugom kolu Premijer lige BiH Široki Brijeg je na Pecari dočekao Slobodu i slavio trijumf rezultatom 2:0.

Široki je bolje otvorio susret.

Šuto je u devetoj minuti imao prvu veliku šansu, ali golman Erić zaustavlja njegov udarac.

Igrala se 20. minuta, Pejić se namjestio na udarac, sjajno šutirao sa 20 metara, međutim Erić ponovo spašava Slobodu.

U 22. minuti slavlje domaćih igrača na Pecari.

Erić je odbranio pokušaj Ćavara, nakon toga nesporazum sa Osmankovićem, lopta se odbija do Vukoje koji vraća loptu Roziću, a ovaj drugi rutinski trese mrežu Tuzlaka za 1:0.

Sloboda nije ništa napravila u prvom poluvremenu, većinom su to bile duge lopte koje je golman Tomić bez problema kupio.

U finišu prvog poluvremena prava majstorija. Vukoja je u drugoj minuti sudijske nadoknade postigao eurogol iz slobodnog udarca za 2:0. Ovo možda bude i potez sezone.

Prvo uzbuđenje u nastavku viđeno je u 59. minuti i to pred golom Širokog. Osmić je sjajno centrirao, Maksimović kasni na loptu. U 63. minuti sjajan šut Delića iz prve, ali još bolja intervencija Tomića.

Ćavar je u 65. minuti oprobao udarac sa velike udaljenosti, lopta je otišla iznad gola Slobode.

Do kraja meča Široki je sigurno čuvao loptu, kotnrolisao igru i utakmica je završena trijumfom domaćina rezultatom 2:0.

ŠIROKI BRIJEG - SLOBODA 2:0 (Rozić 22', Vukoja 45+2')

Široki Brijeg: Tomić, Medić, Barišić, Valinčić, Mašić, Vukoja, Šuto, Lukić, Pejić, Ćavar, Rozić.

Sloboda: Erić, Jusić, Osmanković, Maksimović, Mehmedović, Kurtalić, Beganović, Osmić, Kapetanović, Delić, Jarović.

Zaprati NK Široki Brijeg, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
NK Široki Brijeg Moje Teme

King_Kenny
...da hoce ispasti ovi tuzlanski skidaci gaca,da vise Hrvati i Srbi ne nabijaju gol razliku na njima...skinu gace i naguze se 2 dana prije utakmice...