Benjamin Tahirović danas je odigrao jednu od najboljih partija od dolaska u Ajax
Ajax je slavio kod NEC-a, a sjajan meč igrao je Benjamin Tahirović.

Bh. veznjak hvata formu

Eldar Ganibegović

Benjamin Tahirović ljetos je dres Rome zamijenio onim Ajaxa. Danas je u dresu velikana iz Nizozemske odigrao sjajan meč, jedan od najboljih od dolaska u Amsterdam.

U okviru 14. kola nizozemske Eredivizije, Ajax je danas gostovao u Nijmegenu kod NEC-a. Slavio je rezultatom 1:2.

Nakon prvog poluvremena u kojem nismo vidjeli golove, uslijedilo je drugo u kojem su pala sva tri.

Ajax je stigao do prednosti u 57. minuti preko Hlynssona, da bi Forbs u 88. uduplao prednost.

Gol nade za NEC postigao je Tavsan u 90. minuti, ali vremena da se spasi poraza domaći tim nije imao.

Svih 90 minuta s brojem 33 na leđima odigrao je za Ajax bh. reprezentativac Benjamin Tahirović. Bila mu je to jedna od najboljih utakmica u dresu bivšeg prvaka Evrope.

Tahirović je imao 88% tačnost pasova (49 od 56), s tim da je imao dva ključna pasa. Imao je i jedan kompletiran dug pas.

Osvojio je četiri od sedam duela, imao je sedam intervencija i četiri oduzete lopte.

Bila je to ukupno 15. utakmica Tahirovića u dresu Ajaxa u zvaničnim utakmicama. Iako mu to nije primaran posao kao defanzivnom veznom, 20-godišnjak je postigao jedan gol i dodao jednu asistenciju.