Istanbulski derbi, a bosansko-srpska kombinacija: Edin Džeko postigao novi pogodak!
Edin Džeko doveo je u vodstvo Fenerbahče protiv Bešiktaša.

Tadić mu je asistirao

Eldar Ganibegović

Fenerbahče je poveo u istanbulskom derbiju protiv Bešiktaša. Strijelac gola bio je naš Edin Džeko.

U okviru 15. kola turske Super Lige Fenerbahče gostuje kod Bešiktaša i od 10. minute vodi s 0:1.

Bila je to kombinacija kapitena Srbije i BiH. Dušan Tadić je asistirao, a gol, svoj 12. u sezoni, postigao Edin Džeko.

Ukoliko Fenerbahče pobijedi na ovoj utakmici, vratit će se na prvo mjesto na tabeli, odnosno sa po 40 bodova će se izjednačiti s Galatasarayjom.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Bešiktašu treba bod za skok na treće mjesto gdje se nalazi Kayserispor s 26 bodova koliko ima i Bešiktaš.

Ovome dodajmo da je na klupi kod domaće ekipe bh. veznjak Amir Hadžiahmetović i šansu za igru čeka u nastavku utakmice.

Tesko bilo dati gol sa jednog metra od gola i lopta dosla kao na tanjiru.