Kadeti Sarajeva deklasirali GOŠK, slavila i Sloboda

Premijer liga za kadete:

Kadeti Sarajeva slavili su na gostovanju kod GOŠK-a u okviru 3. kola Premijer omladinske lige BiH (U17).

Sarajevo je protiv tima iz Gabele slavilo s uvjerljivih 7:0, a pitanje pobjednika bilo je praktično riješeno već u prvom poluvremenu utakmice.

Zahvaljujući golovima Dine Islamovića i Armina Šarića na odmor Sarajevo je otišlo s prednošću od 2:0, da bi u nastavku utakmice gosti ubacili u brzinu više i postigli još pet pogodaka.

Najprije je u 44. minuti na 3:0 povisio Amar Jašarević, u 55. minuti je svoj drugi gol postigao Armin Šarić, a do kraja susreta mrežu domaćih još su tresli Dino Islamović i Nemanja Nikolić.

Do pobjede je stigla također i Sloboda. Tuzlanski klub je kao domaćin golovima Edvina Kovačevića i Omara Musića slavio nad Krupom rezultatom 2:0.