Mujagić potopio Olimpic, Željo na prvom mjestu

Pet golova Mujagića

Juniori Željezničara pobijedili su Olimpic sa 6:1 u susretu 13. kola Premijer lige BiH, te su preuzeli vrh tabele.

Plavi su pitanje pobjednika riješili već nakon prvih 45 minuta kada su imali prednost od 3:0.

Poveli su nakon devet minuta igre. Dosuđen je penal, a precizan je Ajdin Mujagić za 1:0.

Isti igrač je postigao i preostala dva pogotka. Za 2:0 je pogodio u 22. minuti, a na 3:0 je povećao u 44. minuti za uvjerljivu prednost nakon prvog dijela.

Nastavak ovog meča je donio još nekoliko šansi. U 51. minuti Mirza Muhović je pogodio za Olimpic smanjivši prednost na 3:1, ali do kraja Mujagić s još dva gola povećava prednost na 5:1.

Konačnih 6:1 postavio je Delić u 80. minuti meča.

Tako je zahvaljujući remiju Širokog i Slobode (0:0) Željezničar preuzeo vrh tabele Premijer lige BiH.

Juniorska Premijer liga BiH, 13. kolo:

Olimpic - Željezničar 1:6 (Muhović 51' / Mujagić 9'p, 22, 44', 54', 75', Delić 80')

OLIMPIC: Salčin, Kutinčić, Kišić, Selimović, Ždralović, Muhović, Šetkić, Biber, Grošić, Tarić, Imamović.

Potražite više informacija na temu Premijer omladinska liga BiH U-19:

SARAJEVO: Karavdić, Beširević, Šabanadžović, Velik, Kurtović, Jusufi, Bijedić, Džindo, Mujagić, Hajdarević, Hrvanović.