Loš debi za Džidića, Bošnjak nadigrao Slobodu

Liga 12

Bošnjak je u Hadžićima nadigrao Slobodu sa 83:60 u meču devetog kola Lige 12.

Bošnjak je pred svojim navijačima upisao novu pobjedu, četvrtu u prvenstvu, dok je Sloboda upisala četvrti vezani poraz, a nije im pomoglo ni to što je na klupu nedavno sjeo Boris Džidić.

Domaćin je već nakon prve četvrtine vodio osam razlike (21:13), a na poluvremenu je već bio na plus 15.

Ni u nastavku se gosti iz Tuzle nisu uspjeli oporaviti, Bošnjak je mirno čuvao dobru prednost, pa je na kraju proslavio pobjedu.

Dovadžija je bio najefikasniji domaći igrač sa 19 poena, Dželmo je dodao 15, a Ćurevac 14 poena. Hasandić je na drugoj strani ubacio 14, a Sekulović 13 poena uz osam skokova.

Bošnjak - Sloboda 83:60 (21:13, 20:13, 21:13, 21:21)

Bošnjak: Petković 1, Dželmo 15, Hrgić 2, Ćurevac 14, Dovadžija 19, Džafić, Smajlović, Kadić 1, Isić, Rešidović 12, Demić 9, Tunović 10.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Sloboda: Pilavdžić, Radić, Omerbašić, Hasandić 14, Sekulović 13, Latifagić 2, Džambić 9, Grošić 2, Tanasilović 8, Čerkezović 2, Muratović 6, Sarajlić 4.