Empoli ispustio pobjedu u posljednjoj minuti

Atalanta i Empoli podijelili bodove

Fudbaleri Atalante u okviru 32. kola italijanske Serie A odigrali su neriješeno sa Empolijem.

Rezultat susreta glasio je 2:2, a do prvog pogotka stigao je Empoli u 41. minuti. Mrežu Atalante pogodio je Saponara, da bi dvije minute kasnije rezultat izjednačio Gomez.

Sa ofanzivnom igrom Empoli je nastavio i u drugom poluvremenu utakmice. Pred golom Atalante nizale su se brojne šanse, a za novo vodstvo u 60. minuti pobrinuo se Maccarone. Hladan tuš gostujućim navijačima priredio je Denis, koji je u posljednjoj minuti postavio konačnih 2:2.

Nakon današnjeg remija Atalanta u italijanskom prvenstvu zauzima 17. poziciju, dok je Empoli na 13. mjestu.