Insigne i Higuain za pobjedu Napolija u Veroni

Napolitanci preuzeli vrh Serije A

Ekipa Napolija je, barem nakratko, preuzela vrh italijanske Serije A pobjedom protiv Hellas Verone rezultatom 2:0.

Napoli je bio mnogo bolji tim u prvom poluvremenu, ali je njihova terenska dominacija krunisana tek u 67. minuti. Marek Hamšik je asistirao Lorenzu Insigneu, a sjajni fudbaler Napolija je bio precizan i doveo svoj tim u vodstvo.

Konačnih 2:0 postavio je šest minuta kasnije Gonzalo Higuain, a Insigne je nakon gola upisao i asistenciju.

Napolitanci nakon nepotpunog 13. kola zauzimaju prvo mjesto na tabeli Serije A sa 28 bodova, dok je Verona prikovana za dno sa svega šest osvojenih bodova.