Pobjede za Begovića i Bešića

Premiership

Stoke i Everton, naših Asmira Begovića i Muhameda Bešića, slavili su pobjede u 33. kolu engleske Premier lige.

Stoke je s 2:1 na svom terenu savladao Southampton...

Gosti su pogotkom Morgana Schneiderlina vodili od 22. minute susreta, ali je u nastavku domaći tim stigao do preokreta. Prvo je Diouf u 47. minuti poravnao na 1:1, da bi pobjedu Stokeu donio Charlie Adam u 84. minuti.

Asmir Begović je dosta dobro obavio svoj posao na golu Stokea.

Everton je na Goodison Parku savladao Burnley s 1:0. Jedini gol na meču je postigao Kevin Mirallas nakon pola sata igre, a Muhamed Bešić je u igru ušao u 88. minuti.

Domaću pobjedu je upisao Leicester nad Swanseajem s 2:0, dok je WBA slavio kao gost kod Crystal Palacea (2:0).