Promašili tri penala i onda u zadnjoj minuti primili autogol

Nevjerica fudbalera Anderlechta

S. Bošković

Anderlecht i Mechelen odigrali su susret 10. kola Jupiler lige. Susret je završio 1:1, a domaći tim ima za čim žaliti.

Naime, fudbaleri Anderlechta promašili su tri jedanaesterca, te su u zadnjoj minuti poslali loptu u vlastitu mrežu za konačni rezultat od 1:1.

U sedmoj minuti Praet je promašio prvi jedanaesterac, a sedam minuta kasnije Okaka je također neprecizan sa bijele tačke. U nastavku se Okaka iskupio za to kad je postigao gol.

U 89. minuti Tielemans je dobio priliku da realizira udarac sa bijele tačke, ali je i on promašio. Kazna je stigla duboko u sudčevoj nadoknadi kad je Mbodji poslao loptu vlastitu mreži.

Naš reprezentativac, Edin Cocalić, odigrao je svih 90 minuta u dresu gostujućeg tima.