Remi Herthe i Werdera u Berlinu

Podjela bodova na otvaranju 2. kola

Prvi meč 2. kola njemačke Bundeslige odigrali su u Berlinu domaća Hertha i Werder, a na kraju pobjednika nije bilo 1:1.

Domaći tim je bolje otvorio meč. Poveli su već nakon pet minuta igre pogotkom Valentina Stockera.

Radost domaćeg tima trajala je sve do 26. minute kada gosti iz Bremena stižu do izjednačenja. Gužvu u kaznenom prostoru Herthe koristi Ujah, koji pogađa za rezultat poluvremena od 1:1.

Nastavak donosi nekoliko dobrih šansi, a najbolju su imali gosti u 81. minuti. Zlatko Junuzović je uzdrmao prečku, te je do kraja ostalo 1:1.

Herthi je ovo četvrti bod u dva odigrana kola, dok je tim iz Bremena stigao do prvog boda i prvog gola u novoj sezoni.