Baskonia uvjerljiva protiv Gran Canarije

ACB liga

Košarkaši Baskonije razbili su Gran Canariju sa 71:59 u prvom meču četvrtfinalne serije doigravanja u ACB ligi.

Baskonia je poprilično lako stigla do prednosti u seriji, a koliko je večeras nemoćna bila gostujuća ekipa, najbolje ilustrira rezultat s kraja prve četvrtine . 17:7.

Do poluvremena je Gran Canaria malo spustila zaostatak, pa je bilo 34:28, no u preostale dvije četvrtine domaći tim je suvereno održavao vodstvo i nije dozvoljavao iznenađenje.

Hanga je predvodio domaći tim sa 17 poena i osam skokova, dok je Shengelia ubacio 13 poena uz sedam skokova. Na drugoj strani Aguilar je ubacio 12 poena uz šest skokova.

Revanš se igra za pet dana i ako Baskonija ostvari pobjedu, plasirat će se u polufinale.