Burić odličan na golu Wetzlara

Upisao 13 odbrana

Rukometaši Wetzlara pobijedili su Ludwigshafen 30:21 u susretu 13. kola njemačke Bundeslige.

Bez većih problema je ekipa našeg Benjamina Burića došla do trijumfa u ovom duelu, ukupno petog u sezoni.

Međutim, gosti su bolje ušli u meč. Imali su prednost od 4:0 u uvodnim minutama, ali su potom stali. Wetzlar je do poluvremena odradio odličan posao i nakon 30 minuta igre domaći rukometaši su imali tri gola prednosti, 13:10.

U nastavku meča Ludwigshafen nije imao nikakve šanse. Prednost Wetzlara se povećavala iz napada u napad, a na kraju su domaći slavili pobjedu od devet golova razlike, 30:21.

Benjamin Burić je odradio odličan posao na golu Wetzlara i u ovom meču je upisao 13 odbrna.

Najefikasniji na meču bio je Jannik Kohlbacher sa sedam golova, dok je u poraženom timu Pascal Durak postigao gol manje.