Đurković: Imamo srce i dušu, to smo pokazali večeras

Trener RK Borac nakon pobjede nad Vogošćom

Piše: D. Vejo Powered by:
Crnogorski stručnjak na klupi RK Borac Ratko Đurković dugo će pamtiti večerašnju utakmicu sa Vogošćom.
Njegovi izabranici stigli su sedam golova zaostatka iz prve utakmice četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine i tako se pobjedom od 27:18, plasirali u dalji tok takmičenja.

Strateg Velikana iz Gospodske ističe kako je pored njegovih igrača, za trijumf zaslužna i vjerna publika koja je svoje dlanove znojila od prve do posljednje minute.

"Prije početka utakmice sam govorio da nas čekaju dva zadatka. Prvi je da pobjedimo Vogošću, a drugi da stignemo tu prednost od sedam golova koja nije bila mala. Ovo je prva velika pobjeda Borca ove godine. Imamo srce imamo dušu kao i atmsoferu, sve to nas je diglo, stigli smo prednost pa čak i prestigli. Na poluvremenu smo se dogovorili da moramo biti mnogo jači. Pokazali smo da možemo igrati protiv favorita. Kako meni tako i igračima, ovaj meč će mnogo značiti u daljem radu. Igra se 60 minuta. Čitava ekipa dala je mnogo energije u odbrani. Veliko hvala publici koja nam je bila vjetar u leđa, bez njih ovo ne bi bilo moguće", rekao je nakon meča sa Vogošćom trener RK Borac, Ratko Đurković.

Borac se sada okreće Premijer ligi BiH, gdje će u okviru 22. kola u petak gostovati Konjuhu.